IP KAAMERAD

Kaamerate valik ja erinevad otstarbed

Kuppelkaamerad on üldjuhul vandaalikindlad ja neid kasutatakse siseruumides või kergesti kättesaadavates paigalduskohtades. Kuppelkaameratel on sageli laiem vaatenurk kui torukaameratel, kuid funktsionaalsuselt on nad samasugused. Kuppelkaamerad on oluliselt vähem silmapaistvad ja ei riku sisekujundust. Kuppelkaamerate miinuseks on see, et õues läheb katteklaas mustaks ja muudab pildi uduseks. Selle vältimiseks tuleks kaamera paigaldada sptesiaalsele jalale ning lihtsalt puhastada kaamera objektiiviklaasi.

Vaata valikut

Torukaamerad tavaliselt ei ole vandaalikindlad, va. spetsiaalsed tooteseeriad, mis vastavad IK10 standartile.  Üldjuhul kasutatakse torukaameraid õues seina peal ja võrreldes kuppelkaameratega on neil tugevvam öine infrapuna valgustus ning objektiiv, mis annab parema pildikvaliteedi. Kaamerad on suhteliselt silmapaistvad.

Vaata valikut

Kalasilm kaamerad sobivad paigaldaduseks nii sise-kui välistingimustesse. Kuna kaameratel on 360° vaatenurk, siis paigaldatakse nad lakke või haruldastel juhtudel ka seinale. Kaamerad ei sobi suurte õuealade jälgimiseks ja on pigem mõeldud ruumides lakke paigaldamiseks.

Vaata valikut

Panoraamkaamerad on mõeldud suurte alade jälgimiseks, kus on vaja väga laia vaatenurka ja kõrget resolutsiooni. Panoraamkaamerad moodustavad mitmest eraldiseisvast sensorist ja objektiivist ühe suure pildi, mis võimaldab kasutada analüütikait suurtel aladel. Panoraamkaamerad hoiavad kokku ruumi kuna sisaldavad endas näiteks seitse tavalist kaamerat ja lisaks veel ühte pöördkaamerat.

Vaata valikut

Termokaamera kasutab nähtava valguse diapasooni asemel infrapunadiapasooni, et kujutist moodustada. Sisuliselt termokaamera näeb ainult soojust ja võimaldab kõikides ilmastikuoludes näha objekte, mis eraldavad soojust. Kaameraid kasutatakse kõige enam suurte alade ja platside jälgimiseks. Väga tõhus suurte alade valvamiseks on termokaamera joone ületamise analüütikaga.

Vaata valikut

Pöördkaamera ehk PTZ(patrol, tilt, zoom) või PT(patrol, tilt) kaamera. Pöördkaamerad võimaldavad kaamera juhtimist ja zoomimist juhtpuldist, telefonist, salvestist ja otse arvutist. Pöördkaamera paigaldamine eeldab üldjuhul turvamehe olemasolu, kes seda juhib, kui turvameest ei ole siis on efektiivsem paigaldada mitu statsionaarset kaamerat.

Vaata valikut

Smart IP kaamerad on sisseehitatud analüütikatega ja konstruktsioonis on kasutatud kõige kvaliteetsemaid juppe, et tagada pikk eluiga. Enimkasutatud analüütikaks on osutunud numbrituvastus, mis võimaldab juhtida tõkkepuid ja koostada andmebaasi. Lisaks on kliendiloendus kaamerad, mis võimaldavad luua statistikat inimvoogude kohta.

Vaata valikut

TURBO HD ehk HD versioon analoogkaameratest, mis on mõeldud vanade analoogsüsteemide asendamiseks. TURBO HD kaamerad eraldavad võrdväärset pilti IP kaameratele, kuid saadavad signaali üle analoog kaabli. TURBO HD ühendused on täpselt samasugused olemuselt ja põhimõttelt nagu analoogsüsteemidel. Võrreldes IP arvutivõrgu süsteemiga on lõpptarbijale kui ka paigaldajale jaoks ebamugavad.

Vaata valikut

Kaamerate funktsioonid

WDR (lai dünaamiline ulatus) – funktsioon suudab ühtlustada ülevalgustatud ja pimedad kohad kaadris, mis tähendab, et detailsete piltide jäädvustamisel ei ole kõrge kontrastsus enam probleem. D-WDR on digitaalne ekvivalent, mis ei ole nii tõhus.

Hikvision IP kaamerad: 120db WDR ja 140db WDR.
Hikvision TurboHD kaamerad: 120db WDR.

3D-DNR (digital noise reduction) – digitaalne müra vähendus funktsioon suudab vähendada oluliselt pildi müra pimedas keskkonnas. Antud funktsioon pakub kasutajale paremat pilti pimedas ja hämaras, kui tavalised kaamerad. Võrreldes traditsiooniliste DNR tehnoloogiaga, suudab 3D DNR  oluliselt paremini vähendada müra liikuvatel objektidel.

BLC (taustavalguse kompensatsioon) – funktsioon võimaldab teil valida kaamera menüüst pildil oleva koha, mille järgi kaamera reguleerib enda eredust. Näiteks, kui kaamera on paigaldatud akna ette, siis saate valida, kas kaamera võtab heleduse siseruumi järgi ja tumendab pildi. Kui valite BLC alaks akna, siis kaamera reguleerib heleduse välistingimuste järgi. Kui antud funktsioon puudub, siis kaameras ei saa valida huvi punkti, mis peaks olema alati nähtav.

DEFOG (digitaalne udu eemaldus) – See funktsioon on olemas kõikides SMART seeria IP kaamerates ja enamustes tavaklassi kaamerates. See funktsioon parandab kogu pildi nähtavust ja pakub selgemat pilti uduse ilmaga.

Kaamerate kaitseastmed

IK Kaitseastmed – Vandaalikindluse parameetrid on standardiseeritud. Euroopas on selleks EN62262 standard ja vandaalikindlust mõõdetakse IK ühikutes. Üldjuhul on Hikvisioni kaamerad IK10, mis on kõige kõrgem tase. IK10 tähendab seda, et seade on võimeline taluma 20 Joule`ist lööki. Wikipedia link 

Hikvision vandaalikindlad IP kaamerad: IK10.
Hikvision vandaalikindlad TurboHD kaamerad: IK10.

IP Kaitseastmed – IP-kood või IP-kaitseaste (inglise International Protection) on standardiga IEC 60529[1] määratud kaitseastme numbriline näit, mis iseloomustab elektriseadme kaitstust välismõjude, sealhulgas tolmu ja vee vastu. Wikipedia link 

Hikvision ilmastikukindlad IP kaamerad: IP65.
Hikvision ilmastikukindlad TurboHD kaamerad: IP65.

Plahvatuskindel – Hikvisioni tooteseerias on olemas spetsiaalsed sertifitseeritud plahvatuskindlad IP kaamerad. Tugevast roostevaba terasest korpusega kaamerad sobivad nii sadamatesse, erinevatesse tehastesse ja leiab ka kasutust militaar valdkonnas.

Kaamerate valgustus

IR-LED (infrapuna valgustus) – Võimaldab näha öösel mustvalget pilti. IR-LED valgus on silmale nähtamatu. 

Hikvision IR-LED IP kaamerad.
Hikvision IR-LED TurboHD kaamerad.

EXIR (infrapuna valgustus) – Järgmise põlvkonna IR-LED valgustus, mis on paigaldatud vastavalt kaamera objektiivile. Kui kaameral on lainurk objektiiv, näiteks 98 kraadi, siis on sinna paigaldatud EXIR IR-LED mis hajutab valguse rohkem laiali. Tänu sellele, et EXIR IR-LED on kandiline nagu kaamera sensor, ei ole pilt ülevalgustatud ühest kohast.

Hikvision EXIR IR-LED IP kaamerad.
Hikvision EXIR IR-LED TurboHD kaamerad.

SMART-IR (tark infrapuna valgustus) – Tark IR-LED valgustus suudab automaatselt reguleerida LEDide võimsust. Kui keegi astub tavalise kaamera ette, siis kaamera ei oska midagi teha ja lihtsalt valgustab inimese näo üle ja inimene ei jää pildile. Kui te tahate kaamerat, millest oleks ka kasu öösel, siis peaks kaameral kindlasti olema tark IR-LED valgustus.

Hikvision ColorVu – kaamerad on võimelised nägema ka vähese valgustusega alasid ja detaile, andes pildile värvid ka ööpimeduses. Erinevalt tavapärastest objektiividest on ColorVu varustatud super-apertuuriga, ulatudes kuni F1.0-ni. ColorVu tehnoloogia võimaldab objektiivil rohkem valgust kätte saada ja sellest tulenevalt ka pildi valgust/värvusi suurendada.

Hikvision ColorVy IP kaamerad.
Hikvision ColorVu TurboHD kaamerad.

Infrapuna väljas

Ilma infrapuna valgustuseta (IR-LED) on kaamerapilt pimedas peaaegu olematu.

Infrapuna sees (IR-lED)

IR-LED valgustust kasutades näeb kaamera pimedas paremini ja isikute tuvastamine on palju kergem.

Tavaline IR-LED

Tavaline IR-LED aitab küll pimedas näha aga kas sellest piisab isikute tuvastamiseks?

EXIR IR-LED

EXIR IR-LED hajutab valguse paremini pildipeal laiali ja ei tekita ülevalgustatud kohti.

Kaamera pildisensor

Digikaamerates kasutatakse CCD- ja CMOS-tüüpi pildisensoreid ning nende edasiarendatud alatüüpe. Mõlema sensoritüübi puhul on igal pildielemendil ‒ pikslil  ‒ valgustundlikuks elemendiks fotodiood, mis muundab piksli pinnale langeva valguse selle intensiivsusega võrdeliseks elektrilaenguks. Üldjuhul on olnud sensori suurus üks kõige tähtsamateks näitajateks.
Mida suurem sensor seda suuremad on niiöelda pikslid sensoril ja mida suuremad pikslid seda rohkem valgust nad suudavad vastu võtta. Üldjuhul on keskmine sensori suurus 1/2.8″ või 1/3″ ja tippklassi mudelitel 1/1.8″.

Kaamerate vaheline ühendus

Uue kaamera süsteemi ehitamisel soovitame ainult kasutada IP arvutivõrgu põhiseid kaameraid ja selle põhjuseks on mugavus ja IOT (Asjade internet [ingl. keeles “The Internet of Things [IOT]] on võrgustik, mille moodustavad füüsilised esemed, seadmed, sõidukid, ehitised ning muud “asjad”, mis sisaldavad elektroonikat, tarkvara, sensoreid ning internetti ühendamise võimalust, mis võimaldaks neil omavahel suhelda ning andmeid vahetada.)

Analoog süsteemid kasutavad vanu antenni kaableid, millega pole tulevikus midagi teha ja on peaaegu välja surnud tänaseks. Analoog süsteem toetab sisuliselt ainult otse kaabliga ühendust ja sellepärast ongi äärmiselt mitte paindlik.

IP KAAMERATE ÜHENDUSSKEEM
TURBO-HD KAAMERATE ÜHENDUSSKEEM
ANALOOG KAAMERATE ÜHENDUSSKEEM

Soovid lisainformatsiooni või pakkumist?

Võta ühendust mõne meie koostööpartneri või paigaldajaga ja leiame Sulle parima lahenduse!