Kaamera vaatenurk

Kaamera vaatenurk sõltub objektiivist ja näitab seda
kui laialt on kaamera võimeline pilti näitama.

Kaamera vaatenurk on oluline parameeter kaamera valimisel, sellest sõltub kui laialt sa pilti näed. Enimkasutatud on fikseeritud vaatenurgaga kaamerad, mis on soodsamad ja enamus puhkudel lihtsalt ei ole põhjust kaamera vaatenurka muuta. Kuna kaamerate resolutsioon on tänapäeval juba nii suureks läinud võib paigaldada ühe lainurk kaamera ja sellega ära katta palju suurema ala. Kaamera vaatenurka saab lihtsalt mõõta kaardi või projekti pealt malliga.

Kaamera vaatenurk

Fikseeritud objektiiv

Kui kaameral on fikseeritud objektiiv, siis ei ole võimalik vaatenurka muuta. Sellised kaamerad on juba tehases ära teravustatud. Fikseeritud objektiiviga kaamerad on tunduvalt odavamad kui varifokaal kaamerad. Selliseid kaameraid kasutatakse üldjuhul siseruumides, kus on vaja kõige laiemat vaatenurka.
Fikseeritud objektiiviga Hikvision IP kaamerad:
2.8mm, 4.0mm, 6,0mm ja 12.0mm.

Fikseeritud objektiiviga Hikvision TurboHD kaamerad:
2.8mm ja 3,6mm.

Varifokaal objektiiv

Kui kaameral on varifokaal objektiiv, siis annab see võimaluse pilti teravustada ja suurendada. Üldjuhul on sellest kasu, siis kui kaamera asub õues ning tekib vajadus vaadata kindlat punkti. Varifokaal objektiivi märgitakse “mm” näiteks 2.8 – 12mm. Mida väiksem number, seda suurem vaatenurk.
Varifokaal objektiiviga Hikvision IP kaamerad:
2.8 – 12mm, 4.7 – 94mm, 8,0 – 32mm ja motoriseeritud.

Varifokaal objektiiviga Hikvision TurboHD kaamerad:
2.8 – 12mm ja motoriseeritud.

Kaamerate vaatenurga võrdlus