SALVESTI

Salvestite valik

Tipp klassi kaamerad väärivad tipp klassi salvesteid. Hikvisioni IP salvestid toetavad patenteeritud uusimat H.265+ kodek, mis võrreldes H.264 on võimeline faili suurust vähendama kuni 80%! Kõik-ühes NVR salvestid toetavad kuni 24MP resolutsiooniga video salvestamist. Kõik uuemad Hikvision IP-NVR salvestid võimaldavad 4K UHD (Ultra-high definition) resolutsiooniga salvestamist. Andmete turvalisuse jaoks on salvestitel RAID võimalus ja ANR funktsioonid, tagades kindla ja stabiilse video salvestamise. 
Koos süvaõppe (Deep Learning) võimalusega on uuematele salvestitele lisatud erinevaid funktsioone (Salvestamine liikumise peale, sissetungide tuvastamine, joone ületamine, regiooni sisenemine ja väljumine, Stseeni muutuse tuvastamine, järelvalveta pagasi tuvastus, defookuse tuvastamine, statistika jne).

IP NVR salvestite valikus on 4, 8, 16, 32, ja 64 kanaliga, 6MP, 8MP ja 12MP resolutsiooniga salvestid. Lisaks rackitavad ja RAID võimalusega.

TurboHD salvestite valikus on 2, 4 , 8 ja 16 kanaliga, 2MP, 3MP, 4MP ja 5MP resolutsiooniga salvestid. Lisaks rackitava võimalusega.

Pro Series

Hikvision Pro Series NVRs feature optimized H.265+ and H.264+ compression codecs, enabling highly effective bandwidth and storage management. With plug-and-play functionality, accessing IP cameras and other smart functions has never been easier. The Pro Series is the ideal solution

Ultra Series

The Ultra Series is designed for expansive projects that require a larger number of cameras than usual, as well as a rack-mounted installation for back-end NVRs. Stability for the Ultra Series NVRs is established by RAID and N+1 hot spare, ensuring smooth and reliable video streaming

Hikvision DeepinMind Series

Hikvision DeepinMind Series NVRs include one or multiple high-speed GPU chipsets and deep learning algorithms that empower many useful functions such as false alarm filtering, blacklist alarms, structured video data, and much more.

Blazer Series

The Blazer Series is a powerful, convenient server for local and remote video management, business intelligence, and central data storage. Hikvision’s Blazer Pro is an all-in-one server that combines Hikvision’s powerful HikCentral video management system with NVR data storage into

Salvesti (NVR – Network Video Recorded)
Seade mis salvestab üle võrgu kaamera videopilti.

Kõige optimaalsem ja töökindlam variant on kasutada Linux´i põhist salvestus seadet. Salvestid on olemuselt ja funktsionaalsuselt sama nagu Windowsi põhised salvestus serverid. Salvestite suureks eeliseks on hind, töökindlus ja väike voolutarve. Paljudel salvestitel on sisseehitatud POE (toide üle võrgukaabli) switch mis võimaldab vähendab nõutavaid seadmeid süsteemis, paneb kaamerad eraldi võrku ja sõltuvalt süsteemist hoiab kokku kuni 20% hinnast.
Salvestid võimaldavad ka kasutada erinevaid analüütikaid nig kasutavad oluliselt vähem voolu kui server. Salvestis olevate kanalite arv ulatub kuni 256 kaamerat ühe salvesti kohta.

Salvestamise funktsioonid

Statistika (Statistics)

Objektide loendus (Sisenemine ja väljumine uksest). Kuvab ekraanil reaalajas numbreid.

Defookuse tuvastamine (Defocus Detection)

Tuvastab kui objektid on millegipärast fookusest väljas ja annab sellest teada.

Stseeni muutuse tuvastamine (Scene Change Detection)

Kui varem salvestatud objekt (näiteks maal, vaas, telekas jne) kaob ära oma asukohalt kus varem oli. Stseeni muutuste tuvastamine.

Regiooni sisenemine ja väljumine (Region Entrance, Region Exiting)

Kui keegi siseneb või väljub virtuaalselt määratletud regioonist. 

Järelvalveta pagas (Unattended Baggage)

Kui keegi on jätnud mingi asja (kott, käekott, spordikott jne) pikemaks ajaks järelvalveta mingile määratletud alale.

Salvestamine liikumise peale (Motion Detection)

Liikumise peale salvestamine on enimkasutatud variant. Salvesti on võimalik panna pideva salvestise peale, aga siis on äärmiselt ebamugav otsida kohtasid, kus on toimunud reaalne liikumine. Liikumise tundlikust ja liikumise tuvastus ala saab sättida salvestist ja kaamerast. Kui kaamera on õues ja näiteks sajab lund või tuulega liiguvad puud, siis ikkagi kaamera näeb seda kui liikumist.

Sissetungide tuvastamine (Intrusion Detection)

Põhimõttelt sarnane tavalisele liikumisetuvastusele. Lihtsamates kaamerates saab määrata ainult ühe ala ja SMART kaamerates on juba neli erinevat sissetunge tuvastamise ala. Sissetunge tuvastuse häireid saab edastada Emaili, salvestisse ja rakendada PGM väljundit kaameras või salvestis.
Sissetunge tuvastusega saab vähendada valehäireid, mis on põhjustatud lumesajust ja väikeste loomade liikumisest. Ideaalis töötab salvestil liikumise- ja sissetunge-tuvastus korraga, siis kui hakkate salvestisi vaatama on mõlemad “häired” märgitud ajajoonele erinevates värvides.
Näide:

Joone ületamine (Line crossing)

Peaaegu kõikides Hikvisioni poolt müüdavates IP kaamerates on olemas joone ületamise analüütika. Joone ületamise häireid saab edastada Emaili, salvestisse ja rakendada PGM väljundit kaameras või salvestis. Joone ületamist saab samamoodi kasutada tavalise liikumise tuvastusega ja salvesti eraldab erinevad “häired” ajajoonel. Kaamerast saab seadistada kummalt poolt tulevale objektile reageeritakse.
Näide: Kui kaamera paigaldada tee äärde, kus on telliskivi märk ja ühelt poolt sisenemine on keelatud. Saad seadistada kaamera ainult reageerima objektidele, mis tulevad keelatud poolt.

Kaamerate Max. Bitrate (Kbps) seadistused

IP kaameral pildi kvaliteedi määrab resolutsioon ja Bitrate (Kbps) (1000Kbps = ~1Mbps). Kui liikuvad objektid on udused või pilt ruudutab, siis on Kbps seadistus liiga väike.

Soovitatavad seadistused HikVision kaameratele

1.3MP kaamead: Main Stream: 2000Kbps ja Sub Stream: 500Kbps (Resolutsioon: 704 x 576)
3MP kaamerad: Main Stream: 4500Kbps ja Sub Stream: 500Kbps (Resolutsioon: 704 x 576).

Seega kui 4 kanaliga salvesti max kirjutamise kiirus on 20Mbps tähendab see 3MP kaamerate puhul:

4 x main stream 4500Kbps
4 x sub stream 500Kbps = 20000Kbps ehk 20Mbps

H.264 / H.265 / H.265+

Kodek on andmetihenduseks ja -hõrenduseks kasutatav algoritm ehk spetsiaalne programm, mis võimaldab muuta suuri faile tunduvalt kompaktsemaks. Mida paremat koodekit kaamera toetab, seda vähema kulub võrgu mahtu ja ressurssi ja tänu sellele ei pea enam tänapäeval paigaldama suuri arvuti servereid, et saavutada sama tulemus nagu tavalise salvestiga.

Hetkel on kõige levinum ja standardsem koodek H264. Hikvisioni poolt patenteeritud H265+ koodek võrreldes H264 on võimeline faili suurust vähendama kuni 80%. Kuna kaamera suudab video hästi kokku pakkida, siis tänu sellele ei ole vaja enam suurt võrgu läbilaskvuse kiirust ning salvesti kirjutamise võimsus nii oluline.

Salvestuste vaatamine

Salvestis otse läbi monitori

Kõige kergem ja soodsam moodus reaalaja pilti või salvestust vaadata on otse salvestist läbi monitori.
Hikvisioni salvestitel on kas VGA või HDMI ühendus monitoriga ja kõik uuemad seeriad toetavad juba 4K monitore.

Kõikidel salvestitel on piirang kui mitut kaamerat ja mis eraldusvõimega on nad võimelised kuvama seda ekraanile ehk dekodeerima. Dekodeerimise piirang on samamoodi olemas ka serverites ja arvutites.

Arvuti

Hikvision pakub tasuta klienditarkvara iVMS-4200, mis ühildub Windowsi, Linuxi ja MacOSi arvutites.
Klienditarkvara võimaldab ühildada kuni 1024 kaamerat või 256 seadet. Samuti võimaldab tarkvara ühildada kõik teie erinevad objektid ühte süsteemi. Korraga saab jälgida kuni 64 kaamerat. Samaaegselt saab vaadata kuuteteist salvestust. On ka võimalik seadistada kaameraid ja salvesteid kiirelt ja ühest kohast. Dekodeerimise võimekus sõltub arvuti protsessorist. Tarkvara võimaldab luua nelja monitoriga TV seina.

Videosein

Videosein võimaldab ühendada üle nelja monitori ühte süsteemi, et turvamehel oleks parem ülevaade suurest kaamerate arvust.
Videoseina lahendusi saab teha võimsamate salvestitega, mis toetavad kuni kuute HDMI väljundit.

Tasuta Hikvisioni klienditarkvara võimaldab teha kuni nelja monitoriga videoseina. Samuti pakub Hikvision spetsiaalseid videoseina dekodeerimise seadmeid, mis võimaldavad ühendada kokku kuni 16 monitori.

Internetiühenduse alla- ja üleslaadimiskiirus

Kui te kasutate soovitatavaid kiiruseid kaamerates siis on 3MP Hikvision kaamera poolt edastatav Main Stream andmemaht 4.5Mbps. Siis selleks on vaja üleslaadimiskiirust vähemalt 4.5Mbps. Kuna üldjuhul interneti kiirus kõigub, siis võib olla reaalne üleslaadimiskiirus väiksem lubatust.
Kui soovite jälgida nelja 3MP kaamera pilti reaalajas, siis on vaja vähemalt 20Mbps üleslaadimiskiirust. Kui jälgite pilti telefonist, milles on kasutuses Sub Stream, siis on ühe kaamera üleslaadimiskiirus 0.5Mbps. Seega nelja kaamera jälgimiseks läbi telefoni kasutades Sub Streami peaks interneti üleslaadimiskiirus olema vähemalt 2Mbps. Kui pole võimalik tellida kiiremat ühendust, siis on võimalik arvutist jälgida kaameraid kasutades Sub Streami.

IP NVR Salvestid e-poes
TurboHD salvestid e-poes

Soovid lisainformatsiooni või pakkumist?

Võta ühendust mõne meie koostööpartneri või paigaldajaga ja leiame Sulle parima lahenduse!