Hiina kaamerate maaletooja: tegu on poliitilise sammuga
USA valitsus rakendab Hiina tootjatele praegu suuri sanktsioone ja kinnitas 2018. aasta 10. juulil Hiinale lisaimporditariife 200 miljardi USA dollari väärtuses. Koos sellega avaldas USA valitsus teatise, milles öeldakse, et keelavad Huawei, ZTE, Hikvisioni ja Dahua seadmeid valitsusasutustes kasutada. Ameerika Ühendriikide valitsuse otsus see säte heaks kiita ei põhinenud võimalikel tõenditel turvariskide kohta, analüüsil ega uuringutel.
Kogu situatsiooni kontekstis on näha, et oleme lihtsalt olukorra pantvangid. Hikvision omab üht tunnustatumat turvastandardit maailmas Federal Information Processing Standard (FIPS) 140-2 sertifikaati. See on USA valitsuse arvutiturvalisuse standard, mida kasutatakse krüpteeritud moodulite valideerimiseks ja selle andis välja The National Institute of Standards and Technology (NIST), et kooskõlastada krüpteeritud moodulite nõuded ja standardid, mis sisaldavad nii riistvara, kui ka tarkvara komponente. Samasugust sertifikaati omavad ka näiteks Apple, Microsoft, Cisco ja Google.
Ühelt poolt näitab see asjaolu, et USA valitsus kohaldab Hikvisionile kõige kõrgemaid krüpteerimisstandardeid, millele Hikvision ka vastab, kuid teiselt poolt allkirjastab Donald Trump National Defense Authorization Acti (NDAA), kus ta keelab Hikvisioni kasutamise USA riiklikes institutsioonides.
Poliitiline samm USA ja Hiina kaubandussõjas
Kogu meie praeguse teabe kohaselt on tegemist poliitilise sammuga, mis tugevdab Ameerika Ühendriikide positsiooni USA ja Hiina vahelises kaubandussõjas.
Hikvision videovalvesüsteemi puhul saab kõik alguse võrgu seadistamisest ja selle turvalisusest. Meie informeerime alati oma kliente, et väga tähtis on oma võrguseadmed kodus ja ettevõttes õigesti ja turvaliselt seadistada. Kindlasti peab seadistama ka Hikvisioni seadmed, kunagi ei tohi kasutada toodete installeerimisel vaikimisi paroole.
Hikvisioni seadmete puhul ei saagi neid ennem kasutusse võtta ehk aktiveerida, kui paroolid pole muudetud. Paroole tuleb aeg-ajalt uuendada. Aga ka ainult paroolide muutmisest ei piisa, seadistada tuleb ka võrk ja seda ka oma teiste arvutite ja seadmete kaitseks. Kui klient nõuab kõige kõrgemat turvalisust, siis soovitame kasutada suletud ahelaga videolahendust, kus kogu videovalvesüsteem ei ole internetiga ühendatud.
Sellist tüüpi küsimusi esitavad kõige rohkem erakliendid. Professionaalsed kliendid teavad, kuidas arvutivõrgud ja -süsteemid töötavad ja milline konfiguratsioon tuleb teha võrguseadmete jaoks, neil ei ole sellist tüüpi probleemide kohta küsimusi.
Turvalisus luuakse võrgu õige seadistamisega
Hikvisioni jaoks on seadmete turvalisus kõrge prioriteediga. Kindlasti on tagatud, et ükski kolmas osapool, kaasa arvatud tootja, ei saaks nende seadmeid kasutada. Hikvision kasutab turvalisuse ja krüpteerimise osas alati kõrgemaid standardeid. Hikvision ei osale riiklikes projektides kunagi otse.
Nagu eespool mainitud, teavad professionaalsed võrguinstallatsiooniettevõtted, kuidas turvaline võrk tuleb konfigureerida. Turvalisus algab arvutivõrgust, mitte Hikvisionist. Kui teil on kodus midagi väärtuslikku ja keegi tahab seda varastada, siis peab ta kõigepealt avama ukse ning seejärel on võimalik midagi edasi teha. Videovalvesüsteemides on täpselt sama olukord, kui teie arvutivõrk on korralikult kaitstud, ehitatud pädev tulemüür, siis ei pea te muretsema võrgus asuvate seadmete pärast. Korralikes võrguseadmetes on näha kogu võrguliiklus, sellest jääb jälg. Iga võrguadministraator näeks kohe, kui võrgus peaks toimuma mingi ebasobiv võrguliiklus ja suutma välja selgitada selle põhjuse ning vastavalt vajadusele selle blokeerima.
Kasutage alati professionaalsete võrguadministraatorite abi. Kui hangite endale näiteks videoseadmed, siis ostke tooted otse tehase esindajate või volitatud edasimüüjate ja paigaldajate käest, et saada alati originaalseadmed koos originaaltarkvaraga. Laske seadmed paigaldada volitatud paigaldajatel.
Me usume kindlalt, et see kõik on täiesti poliitiline, et inimesed kardaksid ja keegi saavutaks oma poliitilised eesmärgid.
Link originaal artiklile: digi.geenius.ee/rubriik/uudis/hiina-kaamerate-maaletooja-tegu-on-politiilise-sammuga